cs-CZ
Čeština
cart
Košík
menu

Náš příběh

 

V roce 2016 jsem v souvislosti s rozšiřováním svých vědomostí v oblasti porodnictví narazila u mexických porodních babiček na techniku vaginálního napařování. Tehdy to bylo v souvislosti s poporodním hojením ženy. Čím více informací jsem se snažila nalézt, tím častěji jsem narážela na pozitivní přínosy napářky v běžném životě ženy, nejen tedy ženy po porodu. A tak jsem se rozhodla ji v běžném životě taky vyzkoušet.

Už první napařování mě nadchlo, vlastně úplně stejně jako zatím všechny ženy, které jsem do tohoto typu péče o sebe sama zasvětila, a které zařadily napářku do své pravidelné hygieny. Nejen proto, že je tak úžasně relaxační a funkční, ale také proto, že je prostě jednoduchá, jemně hřejivá, úplně přírodní a na dnešní poměry dost levná. Jediné co k ní potřebujete mít je hrnec, sedátko a bylinky. 

Po ročním testování jejích účinků na sobě, jsem se rozhodla, že s tímto malým zázrakem podělím s českými ženami, protože mi bylo líto, že se o ní takřka nic neví. Alespoň do té doby jsem nenarazila na jediný článek nebo zmínku o napařování, která by byla v českém jazyce. A tak jsem se vlastně stala její průkopnicí v ČR.  

Když jsem vypustila svůj článek, který si můžete přečíst zde, do světa, začaly mě kontaktovat ženy s dotazy na bylinky a žádostmi o výrobu napařovací židličky. Proto můj muž vymyslel jednoduchou konstrukci napařovacího boxu, který jsme s podrobným popisem, jak jej vyrobit sdíleli na našich stránkách.

Ne všechny ženy však mají v okolí šikovného muže, tak jako já, který by jim box mohl vyrobit, a proto se na nás ženy obracely s další žádostí, zda bychom pro ně napařovací pomůcku nevyrobili. No a tak jsme testovali, až jsme vybrali nejjednodušší, nejskladnější a zároveň paradoxně nejúčinnější sedátko, které se dá položit přímo na velký hrnec.

Jedná se o sedátko Steamy, které vám nabízíme na našich stránkách. A které můj muž Martin navrhl tak, aby splňovalo naše náročné požadavky na kvalitu, bylo z přírodního materiálu, pevné a zdravotně nezávadné. A že jsme tímto krokem, vlastně ne úplně promyšleně, začali budovat rodinnou společnost, do které s láskou vkládáme to nejlepší z našich nápadů v souvislosti s rozšiřováním povědomí o ženské bylinné napářce v ČR.

Protože jsme zjistili, že ne každý hrnec je k napařování ideální, některé mají například ostré hrany a mohou sedátko zbytečně poškrábat nebo jsou příliš malé nebo naopak zbytečně rozměrné, našli jsme takový, který splňuje naše představy o velikosti, designu, a zároveň se jedná o český výrobek. Abychom ochránili povrch sedátka Steamy vymyslel Martin lem, který zároveň umožňuje sedátku, aby pevně přilnulo k povrchu hrnce a žena se na něm cítila při napařování bezpečně. Tak vznikl náš Steamy Set.

Namíchání bylinných směsí Steamy byl můj ryze ženský úkol. Moc jsem se na něj těšila, protože se ráda nořím do světa bylinek, jejichž vůní se nemůžu nabažit. Mým záměrem bylo skloubit svou zkušenost s bylinami, které jsem do té doby sama používala, s bylinami, jejichž účinky se k napařování úplně vybízejí, ale nerostou všude a tudíž si je žena není schopna zajistit z vlastních zdrojů. Vzhledem k tomu, že mé bylinné směsi nejsou určeny k popíjení jako čaj, mohla jsem se soustředit spíše než na chuť, na jejich skutečné účinky. Namíchala jsem tedy do každého druhu směsi takový odvážný „multivitamín“, který jen tak na trhu nenajdete. Směsi jsou naplněné velkým množstvím bylin, jsou voňavé, s láskou namíchané, konzultované se zkušenými bylinkáři a hlavně přímo určené k vaginálnímu napařování.

Design Steamy, web a všechny reklamní a průvodní materiály vytváří Martin.

Obaly na sedátko Steamy, Steamy Set a Gazell vymyslel tak, aby byly v souladu s filozofií non waste, tedy tak, aby se zužitkoval veškerý materiál, který je na jejich výrobu potřeba, abychom neprodukovali zbytečný odpad a nemuseli používat plasty na výstelku krabic a zároveň, aby se daly obaly použít i na další skladování našich výrobků u vás v domácnosti. I v tomto směru jsme nastavili přísné požadavky, které jdou ruku v ruce s kvalitou našich produktů.

Na závěr chci s velkou radostí v srdci říct, že nepřestávám šířit osvětu a mluvit kde se dá o tom, jak je ženská bylinná napářka úžasná. To mě totiž baví úplně nejvíc! Můžu si to dovolit jen díky podpoře svého muže a díky tomu, že jsme společně vytvořili naše produkty Steamy, protože bez nich bych měla jen krásnou myšlenku v hlavě a prázdné ruce. Bez nich bych nemohla ženám umožnit napářku vyzkoušet a zasvětit je osobně do jejích účinků. Moc děkuji Martinovi za to, že mě podporuje a že je hnací silou celého našeho projektu, že se tak můžu věnovat sdílení mých zkušeností a znalostí v podobě osobních setkání, napařování v ženských kruzích a v budoucnu ve formě workshopů a seminářů. O kterých se jistě dlouho předem dozvíte. Nebo se na nich můžeme společně domluvit.

S láskou Monika

 

phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.