cs-CZ
Čeština
cart
Košík
menu

3 druhy ženské bylinné napářky přizpůsobené zdravotnímu stavu ženy

19. června

Ráda bych vás seznámila se 3 typy napařovací kúry, se kterými pracuji. Vycházejí ze zdravotního stavu ženy a účelu, pro který ženy napářku zařazují do své měsíční očisty.  

Žena, která se rozhodne respektovat své tělo, dá mu mužnost se zklidnit, prokrvit, prohřát a vyčistit, nemusí trpět žádnými nežádoucími projevy menstruace a zároveň může cíleně udržovat své reprodukční orgány čisté a zdravé a tím se vyhnout problémům nebo onemocněním, které mohou nastat později. Pokud ovšem má napářka sílu pomoci, mohla by logicky také uškodit.

Ženská bylinná napářka už dávno není takové tabu jako před pár lety, ale přesto se často setkávám s názorem, že jde jen o to sednout si nad hrnec a tím se nic nezkazí. Ale není tomu tak. Napařovací procedura by se měla přizpůsobit zdravotnímu stavu ženy tak, aby byla bezpečná a pomáhala. Když jsem ji před lety testovala, měla jsem vlastně štěstí, že jsem netrpěla žádným zdravotním omezením, a proto mi sedlo dlouhé a pravidelné napařování, které však nemusí vyhovovat všem.

Než tedy začnete napařovat, měly byste znát nejen kontraindikace, které napařování znemožňují, ale i další podrobnosti. Tedy za předpokladu, že byste rády napařovaly pravidelně.

Díky studiu u světové průkopnice napářky Keli Garza (steamychick.com), jsem se dozvěděla o různých možnostech napařování, které jsem měla možnost testovat u svých klientek, a cítím, že je důležité se o ně podělit.

Pojďme si tedy umožnit nejen příjemných pár desítek minut nad bylinnou parou, ale přesvědčme se, že je trávíme bezpečně.

Ve své praxi mám odzkoušeny a používám 3 typy napářkových terapií.

 

Tou první je jemné napařovaní vhodné pro klientky, které se s napářkou teprve seznamují a které trvá jen 10 minut. Takové napařování pro začátečnice. 10 minut nad jemnou parou nemá tu sílu pootevřít čípek, ale dokáže krásně prohřát pánevní oblast a rozproudit krev. Je také jedinou možnou alternativou pro ženy senzitivního typu, tedy ženy náchylné na infekce, ženy s krátkým menstruačním cyklem, ženy s nitroděložím tělískem, ženy s vnitřní horkostí, ženy, které trpívají na samovolná krvácení, a také pro dívky, které menstruují před 13 rokem.

 

 


 

Druhým typem je pokročilé napařování v délce až 40 minut, které je intenzivnější a hodí se pro něj Steamy set, který dokáže naakumulované teplo udržet velmi dlouho, aniž by bylo zapotřebí odvar přihřívat.

 

 


 

A posledním typem, který používám čím dál častěji je napařování s pláštěm, díky kterému se teplo nedostává pouze k ženským pohlavním orgánům, ale na celé tělo, na kterém otevírá póry, čistí pokožku, rovnoměrně prohřívá a zároveň podporuje cirkulaci krve. Díky rozprostření páry na celé tělo, je intenzita působení na sliznici vulvy je mnější, a proto tento postup volím u žen, které chtějí především relaxovat a detoxikovat celý organismus.

 


Otázkou k diskuzi je napařování delší než 40 minut, které si občas velmi ráda dopřávám. Důležité je slovo “občas”, občas se mi také stane, že při napářce usnu a vzbudím se třeba až za hodinu. Pokud byste se po delším napářování necítily dobře, byly jste dehydrované, bolela vás hlava apod., budiž to pro vás signálem, abyste dodržely doporučenou dobu s ohledem na vaše zdraví. A nezapomeňte při napářce na příjem tekutin, zvláště v létě.

 
U napářky platí jedno základní pravidlo, raději kratší napářky, ale častěji, než jedna dlouhá měsíčně.

Delší napařování bych také nedoporučovala ženám náchylným na vaginální infekce, opary a přemíru vnitřního horka.

Pokud si chcete být jistá, jaký typ a četnost napářky by pro vás byly vhodné a jakou bylinnou směs použít, napište mi na monika@steamy.cz.

Přeji vám příjemné chvíle strávené s voňavým teplem, které bude vašemu tělu ku prospěchu.

Monika
 
 
phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.